niedziela, 22 grudnia 2013

Jak pies z kotem... C'est la vie?

Czasami trzeba spróbować wielu relacji z takimi samymi ludźmi jak Ty. By zrozumieć,że sens tego wszystkiego ukrywa się za odmiennością. Za znajdywaniem w odmienności podobieństw, za szukaniem w podobieństwach różnic. I nie nauczy Cię tego żaden serial,żadna książka,żaden film i żadne opowieści. Na własnym ego trzeba tego wszystkiego doświadczyć... albo czerpać z doświadczenia innych. Mądrzejszych od nas ludzi istot.

Bo one-zwierzaki.Wiedzą to najlepiej. Najlepsi przyjaciele ever. I mimo,że owczarek ma drugiego owczarka do towarzystwa. A kociak 6 innych towarzyszy tej samej rasy...to i tak razem im najlepiej.

Chociaż jedno przerosło drugie. To nadal się zdarza jedzenie z jednej miski. Psia karma jest najlepsza choć pies traktuje kocią jak przysmak...Nie nie szukaj tu logiki drogi przechodniu, drogi czytaczu ;)

Wspólna noc w psiej budzie,bo kot nie chciał zejść z drzewa na czas.Małe leżakowanie na materacu. Dawanie kocio-psich buziaków. Aż w końcu czyszczenie kota przez psa...skoro kot jest brudny trzeba go wyczyścić,prawda? Oczywiście nie zaszkodzi skoczyć na grzbiet psa z okiennego parapetu czy zarysować mu pazurem nosa od czasu do czasu.

To nic że jedno waży teraz kilogramów pięćdziesiąt,a drugie ledwie pięć.Patrzą się przez szybę okienną. Popiskują. Miauczą. Szczekają. Trzeba jedno wypuścić/wpuścić do drugiego. Inaczej nie da rady spać.

Na psi ogon najlepiej się poluje, z kotem najlepiej się śpi,kota trzeba też umyć-bo jak zwykle jest brudny i wpuścić do budy.A psa od czasu do czasu trzeba poirytować wspinaniem się na jego grzbiet i wyjadaniem mu z miski chrupek. Ot życie. Kocio-psie. C'est la vie.


3 komentarze:

 1. Nigdy żaden pies nie chwyci mnie tak za serce jak najbardziej banalny kot:)

  Wiesz co? Chciałabym kiedyś móc poznać się obiektywnie, z boku. Ciekawe, czy sama ze sobą dobrowolnie bym się zaprzyjaźniła. Chociaż... zakolegowała.

  OdpowiedzUsuń
 2. I oba takie puchate te twoje zwierzaki! Aż miło się robi na myśl o przytuleniu jednego z nich ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zakochałam się w Psiaku!! ale bym się poprzytulała do niego :))

  OdpowiedzUsuń

Anonim? Bez konta? Proszę wybierz opcję "Nazwa/Adres URL" i wpisz swoje imię/pseudonim/chociaż inicjały - lubię wiedzieć kto mnie odwiedza i komentuje :)