piątek, 21 marca 2014

"Ludzie sypiają ze sobą, nic ekscytującego. Zdjąć przed kimś ubrania i położyć się na kimś, pod kimś lub obok kogoś to żaden wyczyn, żadna przygoda. Przygoda następuje później, jeśli zdejmiesz przed kimś skórę i mięśnie i ktoś zobaczy twój słaby punkt, żarzącą się w środku małą lampkę, latareczkę na wysokości splotu słonecznego, kryptonit, weźmie go w palce, ostrożnie, jak perłę, i zrobi z nim coś głupiego, włoży do ust, połknie, podrzuci do góry, zgubi. I potem, dużo później zostaniesz sam, z dziurą jak po kuli, i możesz wlać w tą dziurę dużo, bardzo dużo mnóstwo cudzych ciał, substancji i głosów, ale nie wypełnisz, nie zamkniesz, nie zabetonujesz, nie ma chuja." Jakub Żulczyk "Ślepnąć od świateł

Wiosna przyszła. Świat staje na głowie. Rozkojarzenie sięga zenitu. Pisanie nie idzie.
Chmurzy się. Jeszcze nic nie zapowiadało wczoraj ponurych zaokiennych widoków. Kapryśna staje się ostatnio. Ta pogoda. I ja. Niezadowolona. Potrzebuje pierwszej wiosennej burzy w tym roku.
 Bardzo. Żeby zmyć wszystko. Oczyścić. Mieć pretekst by zacząć wszystko na nowo.Dzwonie po 22 siedząc w ciemnej kuchni z suszonymi owocami i kubkiem herbaty. Staram sie wypogadzac. Wygadać. Niektórzy już od 20 śpią,wiesz?

Chcę wyciągnąć z szuflady biurka czystą kartkę. Mieć chwilę czasu. I ulubionym piórem, zielonym atramentem-zapisać ją całą. Tylko nie mogę znaleźć czystej kartki coś. Jakoś. Od tygodnia. Ani chwili czasu.
z kiedyśtam. lunchbox. Kasza gotowana na bulionie warzywnym z łososiem,sokiem z cytryny,fasolką szparagową,zielskiem,pestkami słonecznika.http://instagram.com/fiolka92 jakby co

9 komentarzy:

 1. gdzie kalafior? ;))

  ytat uwielbiam. a małe burze chyba wywołuję sobie sama codziennie. nie mogę już dłużej czekać, czas oczyścić swoje życie o własnych siłach!

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj tak wiosna przyszła na całego ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niech mi ktoś fenomen wiosny wytłumaczy. błagam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowny cytat, bardzo prawdziwy i to dobitne zakończenie - daje do myślenia.
  Owocnych poszukiwać tej pustej kartki i oby atramentu nie zbrakło, gdy już ją znajdziesz! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. nastroje podobne u mnie. W cytacie się zakochałam <3
  a teraz idę spać albo i nie, film jakiś zobaczę, najważniejsze że nie sama wcale... buziak bejboszu;*

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadnij co L. pierwsze wyczytał patrząc mi przez ramię na monitor :p

  Wiosenne burze też tak na mnie działają.

  OdpowiedzUsuń

Anonim? Bez konta? Proszę wybierz opcję "Nazwa/Adres URL" i wpisz swoje imię/pseudonim/chociaż inicjały - lubię wiedzieć kto mnie odwiedza i komentuje :)