wtorek, 3 czerwca 2014

"No to znaczy, że mama nie jest szczęśliwa. Bo mama się wstydzi. Każdy się wstydzi być nieszczęśliwym. To tak jak nie odrobić zadania albo mieć pryszcza. Wszyscy, którzy nie są szczęśliwi, czują się winni jak przestępcy." Sławomir Mrożek "Tango"

 


A na śniadanie numer 1 jabłko z masłem orzechowym.

4 komentarze:

 1. Piękne i mądre słowa! Ach, jak ja lubię czytać akie notki dające bardzo dużo do myślenia.
  Dziękuję za wsparcie, też! Nawet nie wiesz ile to dla mnie znaczy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak bardzo niedawno temu gdy ktoś do mojej mamy mnie porównał było to dla mnie niczym obelga. Chciałam robić wszystko na przekór jej, inaczej niż ona by zrobiła, niż by chciała, tylko po to by podkreślić jak bardzo innym człowiekiem jestem. Teraz oceniam mamę z zupełnie innej perspektywy, tak: o c e n i a m, i uważam, iż bardziej upokarzające dla mnie byłoby usłyszeć, ze nie jestem do matki w niczym podobna. Takie różne perypetie matka- córka to chyba naturalne, wręcz rozwojowe, ale dobrze to wszystko ujęłaś. Ładnie i mądrze.

  PS. Śniadanie zajebiste :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, że każda chwila jest dobra na przytulanie ;) I że nawet przy niedużym budżecie można żyć fajnie i wszystkim się cieszyć wspólnie.
  Już nie pamiętam tych kilku chwil, kiedy było źle, bo ja się mało buntowałam. I widzę, że już siedzę w tych samych schematach. I walczę, no ale jestem jej córką. Kiedy była w moim wieku już na mnie czekała, to na razie nas różni ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja przypominam moją mamę kropka w kropkę , wspomniane jak u Ciebie uwielbienie do książek, czytanie ich niemal ciągle - po nocach. Problemy z mówieniem o swoich wewnętrznych rozterkach, częste stany melancholii, mimo to determinacja, która nie pozwala się tak bezsensownie załamywać, nawet kiedy problemem wydaje się być wstanie z łóżka, jak dziś.

  OdpowiedzUsuń

Anonim? Bez konta? Proszę wybierz opcję "Nazwa/Adres URL" i wpisz swoje imię/pseudonim/chociaż inicjały - lubię wiedzieć kto mnie odwiedza i komentuje :)