sobota, 7 marca 2015

"Irytuje mnie przymus bycia szczęśliwym, ten nieustępliwy pragmatyzm i optymizm. Szczęście stało się dziś obowiązkiem, ludzie smutni czy melancholijni postrzegani są jak nieudacznicy. Tymczasem w życiu jednostki i w życiu zbiorowości dzieją się rzeczy bolesne, przerażające, okropne. I może warto się z nimi zmierzyć inaczej niż przez optymistyczne machnięcie ręką. (...) ta nieustanna afirmacja wyklucza coś, co sobie cenię i w sobie, i w innych - niezgodę na świat, niezgodę na niesprawiedliwość. Ja nie chcę z uśmiechem na ustach wygrywać kolejnych etapów wyścigu, ja się chcę konfrontować z tym, że wokół dzieją się dobre i złe rzeczy. (...) więc ja chcę zareklamować rozpacz, ten stan ducha, kiedy wiemy, że jest beznadziejnie, a będzie gorzej. Mamy prawo do rozpaczy. Optymizm małych kroków, przekonanie, że nawet jeśli jest źle, to będzie dobrze, a jeśli nie, to i tak lepiej o tym nie myśleć, ma fatalny wpływ na osoby, które naprawdę są w złej sytuacji. Bezpłodna kobieta bezustannie słyszy, że na pewno w końcu jej się uda - to jest dodatkowe źródło cierpienia i alienacji. Także człowiek, który umiera na raka, nie chce słyszeć, że wszystko będzie dobrze. Dajmy ludziom prawo do pożegnania się z nadzieją. Rozpacz bywa sensowna. Jest przyznaniem, że życie nie jest sprawiedliwe i czasem musimy przegrać. A wtedy potrzebujemy innych ludzi, którzy z nami tę rozpacz podzielą." A.Graff

powroty są miłe
dobry wieczór

A szczęście? Szczęście przyszło dopiero wtedy,gdy nie jest nałożonym z zewnątrz obowiązkiem.

po prostu placki z jabłkami(użyłam renet)


years & years
take shelter

Take shelter,
Take the pressure,
Do what you want tonight, it’s alright,
If you want to get used,
You get used!
Are you coming over soon?
I need you at the darkest time
You hold me, and I have to shut my eyes
I’m shy, cannot be what you like.

5 komentarzy:

 1. bo szczęścia nie powinno się szukać i stale za nim dążyć, niespodziewanie przyjdzie do każdego :) najważniejsze by myśleć pozytywnie i wierzyć w siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podoba mi się cytat odnośnie szczęścia! I placki również! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak miło Cię znów tu widzieć! :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie powroty zawsze mile widziane! :*

  OdpowiedzUsuń

Anonim? Bez konta? Proszę wybierz opcję "Nazwa/Adres URL" i wpisz swoje imię/pseudonim/chociaż inicjały - lubię wiedzieć kto mnie odwiedza i komentuje :)